Nemoci A-Z

Migréna

Migréna
Při migrénách a neurologických potížích.Zbystřuje mozek a napomáhá při neurologických potížích.
Výrobce
Dostupnost Na objednávku
Záruka 24 měs.
Kód položky
Cena bez DPH 340,00 CZK
DPH 0 %
Cena s DPH 340,00 CZK
  • Podrobný popis
Vzhledem k nárůstu počtu obyvatel se zvyšuje úroveň konkurence ve všech oblastech života, ať už jde o studentský život, osobní život nebo pracovní život.
Kvůli této stresové hladině se každodenně zvyšuje a dochází k existenčním změnám, které nakonec vedou k různým druhům onemocnění.
Migréna je jednou z onemocnění, která je dnes velmi častá. Celkově asi 15% populace trpí migrénou. Většina lidí si neuvědomuje migrénu, možná si myslelí, že trpí jednoduchou bolestí hlavy a přijímá léky proti bolesti nebo navštěvuje lékaře, terapeuty

AYURVEDICKÝ POHLED NA MIGRÉNU
Mluvíme zde především o Ayurveda starodávné vědě, která vychází z myšlenky vyvažovat tři energie v těle, požívat správnou stravu, užívat bylinnou medicínu a cvičit vědomé jógové dýchání.
Léčba může pomoci snížit frekvenci a závažnost migrény. V Ayurvedě je tento stav znám jako "Sooryavarta" . Soorya znamená "Slunce" a avarta znamená "zablokování". Bolest hlavy se zhoršuje při východu slunce,
vrcholí v poledne a po večere se snižuje.

PŘÍČINY MIGRÉNY PODLE AYURVEDY (SOORYAVARTA)
Špatné trávení
Příjem nehygienických potravin
Vystavení slunci po dlouhou dobu.
Příjem suchých, ostrých, slaných a kořeněných potravin.
Hněv, žárlivost a stres atd.
Kvůli těmto příčinám se Pitta doshas zhoršuje a brání v proudění vata doshy v mozku, a proto vede k bolesti na jedné straně mozku, která je Sooryavarta.

Ayurveda poskytuje bylinné prostředky proti migréně. Předtím, než poznáte bylinné léky proti migréně, poznejte chorobu podrobně !!!

PODLE MODERNÍ MEDICÍNY
Migrenózní bolesti hlavy způsobuje pulzující pocity v jedné oblasti hlavy spolu s nevolností, zvracením a extrémní citlivostí na světlo a zvuk. Během záchvatu migrény najdeme klidné a tmavé místo, kde si můžeme lehnout.
V závažných případech jsou doprovázeny senzorickými varovnými příznaky, jako jsou záblesky světla, mrtvé skvrny nebo brnění v pažích nebo nohou.

Faktory Spouštění
Člověk má obvykle bolesti v jedné oblasti hlavy, které se zhoršují kvůli některým faktorům známých jako spouštěcí faktory:

Hormonální změny u ženy: některé ženy mají migrénu před a po periodě, kvůli poklesu hladiny estrogenu. Perorální léky a hormonální terapie mohou také vyvolávat záchvaty migrény.
Potraviny: Slané, sýrovité nebo konzervované potraviny mohou vyvolat migrénu. Přeskočení jídla nebo rychlý způsob stravy, může také vyvolat migrénu.
Stres: Stres může také být jedním ze spouštěcích faktorů.
Nápoje: Alkohol a kofeinové nápoje jsou daším spouštěcím faktorem.
Změna prostředí : Změna počasí může také vyvolat migrénu.

KDO MÁ MOŽNÉ RIZIKO MIGRÉNY?
Rodinná anamnéza: Pokud mají rodiče migrénu, existuje větší šance na migrénu i u vás.
Pohlaví: Před pubertou jsou chlapci náchylní k migréně, ale po pubertě jsou naopak dívky náchylné k migrénám. Obvykle jsou ženy třikrát více postižené migénami než muži.
Věk : Migréna, může být v jakémkoli věku, ale většinou v období kolem 40 let věku.

DIAGNOSTIKA ONEMOCNĚNÍ:
Krevní test: Krevní test se provádí k nalezení infekcí míchy, mozku a toxinů v systému.
Počítačová tomografie (CT): Pomáhá diagnostikovat nádory, infekce, poškození mozku, krvácení a další komplikace, které mohou způsobit migrénu.
Magnetická rezonance (MRI): Používá silné magnetické pole a rádiové vlny k vytváření obrazů mozku a cév.

NÁPRAVA PRO MIGRÉNU
Podle moderních věd je léčba založena na odbourání bolesti triptany a dalšími jinými léčivy, která mohou způsobit vážné komplikace. Jak všichni víme, ayurvedské léky nevyvolávají nežádoucí účinkya jejich použití je bezpečné.
Často se používají bylinky nebo domácí opravné léky, terapie k léčbě nemocí v kombinaci se zdravým životním stylem, a správnou stravou.

Ayurveda poskytuje bylinný přípravek pro Migrénu. Skládá se z následující bylinné formule.

Mgréna balíček:

1. BRAHMI KAPSLE
Jedná se o kapsle, které jsou čistýou bylinou Brahmi (Bacapoo moniieri). Je to jeden z nejlepších léků pro mozek. Obsahuje alkaloidy jako Bacoposides. Tento bylinný prostředek vyvažuje všechny tři dosha těla.
Vyživuje neurony a zlepšuje schopnost retence. Je to kompletní lék na mysl.
Balení: 2 lahvičky (120 tobolek). Dávkování: 2 kapsle dvakrát denně s čistou vodou po jídle.

2. ASHWAGANDHA KAPSULY:
Tyto kapsle jsou z čistých kořenů rostliny Ashwagandha (Withania somnifera). Tyto kapsle jsou docela účinné pro nervový systém. Tento bylinný přípravek je přirozeným omlazením.
Balení: 1 lahvička (60 tobolek). Dávkování: 1 kapsle dvakrát denně s čistou vodou po jídle.

3. GUDUCHI KAPSLE - Vynikající pro vyvážení Pitta dosha, která ovlivňuje metabolické funkce v těle, prtoýe jsou řízeny Pitta Doshou. Poskytuje také chladící účinek na tělo a má sladkou vipaku.
Balení: 1 lahvička (60 tobolek). Dávkování: 1 kapsle dvakrát denně s čistou vodou po jídle.

4. TOXI KAPSLE:
Je to účinný bylinný prostředek. Skládá se z různých bylin Haritaki (Terminalis chebula), Bibhitaki (Terminalis bellrica), Amlaki (Emblica offianlis), Chitrak mool (Plumbago zeylanica) atd. Pomáhá při správném trávení a odstraňuje toxiny z těla, a tím pomáhá Posílit tělo.
Balení: 1 lahvičkA (60 tablet). Dávkování: 1 tableta dvakrát denně s čistou vodou po jídle.

  • PŘIHLÁŠENÍ
LOGIN
HESLO
Přihlásit
Registrace
Zapomenuté heslo
  • DOPORUČTE NÁS
  • HISTORIE
NáhledMigréna