Ajurvédské masáže

Ájurvédské masáže jsou klíčovou složkou ájurvédské terapie. Tělo, prostřednictvím největšího orgánu kůže při použití medikovaných olejů detoxikuje, vyživuje, regeneruje, ulevuje od bolestí a omlazuje.
Ajurvédské masáže jsou součástí více komplexního očistného programu panchacarma, nebo se zařazují do wellness provedení, které má podobné účinky a navíc jde o silně relaxační masáže pro potěšení ducha v hluboké relaxační tónině.
Ve Védské době byli některé masáže velmi střeženým tajemstvím ( jednalo se především o marmové masáže energetických bodů ).
Ajurvédské masáže kombinují znalost těla se znalostí olejů, hudby a masážních technik, které pak mají za následek hluboce ozdravé přínosy pro vyvážení těla a mysli .

Podívejte se kurzy Ajurvédské centrum podpory zdraví

ÁJURVÉDSKÉ MASÁŽE: LÉČEBNÉ VÝHODY

Olejová masáž je důsledně používána v celé ájurvédské praxi. V ideálním světě, by ájurvédská masáž měla být prováděna denně (samomasáž) , a tak podporovat pozitivní vliv na zdraví, překonat únavu, posilovat nervový systém, zlepšovat zrak, vyživovat tělesné tkáně, zvyšovat životnost, normalizovat spánek, vštípit pružnost a pevnostmtěla, a celkově vyrovnávat - harmonizovat tělesnou konstituci v obecném dobrém zdraví.
Dalším přínosem ajurvédské masáže je síla bylinkové-infuzie z používaných olejů. Ty zlepšují proces čištění a regenerace. Ukázalo se, že oleje zcela prostupí dermis v 5 minutách a všemi sedmi vrstvami kůže v 8-10 minutách. Ajurvédské oleje používané v Ajurvédských panchakarmických terapiích mohou obsahovat až 75 různých bylin.
Vědecky je prokázáno, že oleje mají nesmírně ozdravné vlastnost - především antikarcinogenní a antioxidační vlastnosti. Charaka Samhita, starobylé ájurvédské pojednání uvádí, že "ajurvédské oleje posilují metabolické procesy, čistí střeva, odstraňují toxinyz tkání, omlazují tělo, zabraňují stárnutí a propůjčit uživateli životnost těla na 100 let."
  • PŘIHLÁŠENÍ
LOGIN
HESLO
Přihlásit
Registrace
Zapomenuté heslo
  • DOPORUČTE NÁS